מטבחים כפריים


מטבח כפרי

מטבחים כפריים הם בעצם אותם מטבחים המלווים אותנו במשך זמן רב בכל רחבי העולם, ניתן לראות אותם בכל סדרה אמריקאית או אירופאית. האיפיון המרכזי של מטבחים כפריים היא העובדה שהם נראים טבעיים, הם אינם בעלי ברק או מראה מרובע כמו מטבחים בסגנון מודרני אלא הם בעלי חן טבעי, יוצרים תחושה חמה ומרגיעה ומעוררים רצון חם לבשל ולאפות בהנאה בחיק המשפחה.

איך מזהים מטבחים כפריים?

על פי רוב הדרך הנכונה והפשוטה ביותר לזהות מטבח כפרי הוא לראות את החריטות או התבליטים של דלתות המטבח. חריטות אלו יכולות להיות פסים לאורך הדרך או לחילופין להיות תבליטים היוצרים מסגרת בולטת לכל דלת בנפרד.עם מטבחים כפריים אפשר להשתולל בעיצוב

אחד היתרונות המהותיים של מטבחים כפריים הוא העובדה שאין לנו כמעט הגבלה על סוג הצבע הנבחר. מטבח כפרי ניתן לעצב מכל הצבעים החל מאדום, סגול, ירוק, טורקיז, לבן, פנינה ואפילו שחור, אם כי שחור הוא צבע בעייתי ויש להיזהר שהמטבח לא יהיה בסגנון אורבני במקום סגנון כפרי.

רבים תוהים האם נכון לעצב מטבחים בצבעים עזים ולא לבחור רק צבע לבן או שמנת. למעשה הבחירה היא בידיים שלכם, אם אתם טיפוסים שמרניים שמתחשק להם להעז, עדיף לכם לבחור מטבח שתהיו שלמים איתו בוודאות גם בעוד חמש שנים, ובמקום לעצב צבע כפרי ומיוחד במטבח בחרו תמונות ססגונית או כלי אוכל בולטים, קופסאות דקורטיביות שלטים וכדומה. לעומת זאת אם אתם נועזים בדמכם, ואתם לא חוששים מחרטות בעוד מספר שנים, מטבח כפרי צבעוני הינו מראה מסעיר, אשר יהפוך את המטבח שלכם להיות בלתי נשכח, מראה ייחודי שמתאים לכם בדיוק ולאופי שלכם מבלי לדפוק חשבון לאף אחד אחר. כמובן, כשבוחרים בצבעים עזים חשוב להתאים את כל הסביבה לעידון המטבח, לדוגמא מנורות שמתכתבות עם הצבע של המטבח, תמונות שחור לבן וכדומה.

מטבחים כפריים ניתן לבנות מחומרי עץ מלא או מחומרי MDF  ואף מחומרי פולימר המשמשים לציפוי זול יותר מאשר צביעה בתנור של חומרי MDF  ועץ מלא.

דבר אחד בטוח, מטבח כפרי היה באופנה, ויישאר באופנה עוד שנים רבות.