מטבחים מעץ


מטבח מעץ

אוהבים להרגיש את הטבע בידיים, אוהבים את החוזק של הטבע אך גם את הנגיעה החמה שלו? אם אתם מחפשים מטבחים מעץ מלא אתם כנראה מחפשים בדיוק את מה שאתם צריכים.

מטבחים מעץ מלא נחשבים כמובן למטבחים חזקים מאוד, איכות החומרים של עץ מלא הינה גבוהה במיוחד שכן לוחות עץ איכותיות מהן עושים את המטבחים כגון עץ המייפל וכדומה הינם עצים בעלי עמידות גבוהה מאוד לאורך שנים. עצים אלו שומרים על חוזקם, ועל היופי שלהם ברמה גבוה ובכך מהווים חומר גלם מבוקש במיוחד.

ישנם שני סוגים של מטבחים מעץ מלא

הסוג הראשון הינם מטבחים מעץ מלא מלא – מטבחים מעץ מלא הם מטבחים שכל חלקיהם עשויים אך ורק מעץ מלא אמתי ללא כל שילוב של סוגים אחרים של עץ כגון פלטות עץ סנדביץ. מטבחים אלו נחשבים לחזקים אך יקרים הרבה יותר מאשר מטבחים מעץ מלא המשלבים פלטות עץ סנדביץ.
הסוג השני הינו מטבחים מדלתות עץ מלא – ארונות מטבח בדרך כלל אינם נעשים אך ורק מעץ מלא שכן עלות ארונות שכאלו גבוה מאוד בפרט כאשר אף אחד אינו יכול לראות את חומר הגלם הפנימי של הארונות. לעומת זאת אנשים רבים בוחרים דווקא בארונות מטבח מעץ סנדביץ כאשר החלק הגלוי לבעלי המטבח שהוא הדלתות יהיה עשוי מעץ מלא. כך בעלי המטבח ירגישו שהמטבח שלהם מעץ מלא ולא יבדילו בין המטבח שלהם למטבחים אחרים בעלי גוף פנימי מעץ מלא. יתרה מזאת לפי חלק מהדעות פלטת עץ סנדביץ נחשבת לחזקה יותר ולכן השילוב יכול להיות שילוב המשתלם לביצוע לא רק כספית אלא גם מבחינת הייעול. צבעי מטבחים מעץ מלא ישנן מספר שיטות לצביעת מטבחים מעץ מלא. השיטה הראשונה הינה שיטה שקופה, בשיטה זאת צובעים את המטבח באמצעות לק עץ שקוף או בעל גוון כך שטקסטורת העץ תהיה גלויה לעין. לעומת זאת בשיטה השנייה צובעים את הארונות בתנור בכמה שלבי צביעה, כך שהתוצאה שמתקבלת הינה צבע אטום ועמיד מאוד על ארונות המטבח. הבחירה בין השיטות נובעת בעיקר מהעדפה וטעם אישי. והכי חשוב שתרגישו בבית, ושתיהנו מהמטבח.